сентябрь, 2016 ел
җомга

Татарстан Республикасы Үзәк сайлау комиссиясе вәкилләре әлеге басма материаллар белән таныштырдылар, инвалидларның хокуклары турында сөйләделәр, сорауларга җавап бирделәр.

Конференциядә РФнең төрле төбәкләреннән, чит илләрдән Цветаева иҗаты белән шөгыльләнүче галимнәр, тикшеренүчеләр, музей хезмәткәрләре, иҗади һөнәрләр вәкилләре катнашты.

Алар Б.Пастернакның мемориаль музеенда булдылар, шагыйрьнең  юбилее уңаеннан 2015 елда төзелгән яңа экспозиция белән таныштылар.

XII халыкара мөселман киносы фестивале жюри рәисе  кинорежиссер Александр Прошкин фестивальнең беренче атнасы фильмнарын караганнан соң шундый нәтиҗә ясады.

Фестивальдә фольклор коллективлары, төрле башкаручылар чыгыш ясый.

9 сентябрьдә  көндезге сәгать уникедә Л.Н.Толстойның  Казандагы һәйкәле янында аның тууына 188 ел тулуга багышланган тантаналы митинг була.

Аны Александр Сергеевич Миронов (Мәскәү) – гитарада уйнаучы, классик гитарада уйнарга өйрәтүче, халыкара конкурслар лауреаты уздыра.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: