ноябрь, 2014 ел
пәнҗешәмбе
Утырышның көн тәртибенә узган елга йомгак ясау,  Оешманың киләсе елда эшчәнлеге программасын  төзү, бурычларын билгеләү, шулай ук аның  Генераль секретарен һәм вакытлы координаторын сайлау кертелгән.
20 ноябрьдә «Эрмитаж-Казан» үзәгендә «Гасырлар йомгаклары». Россиядә тарихилык чоры» күргәзмәсе ачылды.
Татарстан Республикасы мәдәният министры Айрат Сибагатуллин «Әкият» татар дәүләт курчак театрының 80 еллыгына багышланган тантанада катнашты.
Татарстан артистлары чыгышын Кырым тамашачысы алкышларга күмде.
Фестиваль программасын кино белгече Иван Форгач һәм режиссер Саболч Хайду тәкъдим итәчәк.
Проектының кураторы буларак, Гүзәл ханым тамашачыларга аның нинди уңышлар казануы турында сөйләде.
Бу күргәзмә  – Татарстан Республикасы Милли музееның Төркиянең Казандагы консуллыгы белән хезмәттәшлеге нәтиҗәсе.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: