Татарстан Республикасы Дәүләт сынлы сәнгать музеенда «Татарстан – туган җирем» күргәзмәсе ачыла

2014 елның 13 августы, чәршәмбе
15 августта  16.00дә Татарстан Республикасы  Дәүләт сынлы сәнгать музеенда «Татарстан – туган җирем» күргәзмәсе ачыла. Ул Татарстан Республикасы  Көненә һәм Казан шәһәре Көненә багышланган.

Күргәзмәдә киң җәмәгатьчелеккә рәссамнарның республика тормышы, күренекле вакыйгалар, атаклы шәхесләр сурәтләнгән  йөз илледән артык  яңа әсәре тәкъдим ителә.  Күргәзмә 14 сентябрьгә кадәр эшләячәк.

Хөрмәтле журналистлар! Россия Рәссамнар берлегенең Татарстан Республикасы  бүлекчәсе Һәм Татарстан Республикасы  Дәүләт сынлы сәнгать музее күргәзмә ачылу уңаеннан матбугат конференциясе уздыра. Ул 15 августта 15.00дә Хәзерге заман сәнгате галереясендә була.
 (843) 236-69-31
www.izo-museum.ru

Татарстан Республикасы Мәдәният министрлыгының Матбугат хезмәте

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: