сентябрь, 2016 ел
дүшәмбе

Фестивальне Татарстан Мәдәният министрлыгы һәм "Әкият" Татар дәүләт курчак театры оештыра.

“Әкияти палитра” милли яшьләр һәм яшь тамашачылар театрлары фестивале беренче мәртәбә генә уздырылган.

Бәйрәм “Камал театрын колачла” флешмобы белән башланып китә.

Гастрольләрне ачу тантанасына күп кенә шәрәфле кунаклар, рәсми затлар килгән иде.

Конкурста катнашу өчен эшләр 31 октябрьгә кадәр теләсә нинди чыганакка яздырылган видеороликны Татарстан Республикасында бала хокуклары буенча Вәкаләтле вәкил Аппаратына җибәрергә кирәк.

Россиянең халык артисты, Г. Тукай премиясе лауреаты, профессор  Анатолий Иванович Шутиковның 70 яшьлек юбилеена багышлана.

Анда балалар музыка мәктәпләре һәм сәнгать мәктәпләре укучылары, урта махсус һәм югары уку йортлары студентлары,  шулай ук Татарстан Республикасы һәм Россия Федерациясенең башка регионнары музыка укытучылары һәм башкаручылар катнаша ала.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: