февраль, 2016 ел
дүшәмбе

Мондый карар 8 февральдә М. Сәлимҗанов исемендәге Актерлар йортында узган Татарстан Республикасы Театр әһелләре берлегенең VII хисап-сайлау съездында кабул ителде.

«Әкият» татар дәүләт курчак театрында  К.Чуковскийның атаклы «Айболит»ын тамашачыга тәкъдим итүгә хәстәрлек эше тулы көченә бара.

6-7 февральдә Казанда Татарстан Халыклар дуслыгы йортында һәм Сәетгалиев исемендәге мәдәният йортында  А.В. Котков исемендәге 25 нче рус хор музыкасы ачык фестивале узды.

Анда Татарстан Республикасы мәдәният министры Айрат Сибагатуллин, республика иҗат берлекләре рәисләре, республиканың 19 театрыннан делегат, шулай ук мәдәният һәм сәнгать уку йортлары һәм башка оешмалар вәкилләре катнаша.

Очрашу алдыннан "Яңарыш" Республика фондының Попечительләр советы рәисе Минтимер Шәймиев кунакка федераль дәрәҗәдәге "Мәдәни мирас: борынгы Болгар шәһәре һәм Зөя утрау-шәһәрлеге" мәдәни-тарихи проектын тәкъдим итте, соңгы елларда бу борынгы шәһәрләрдә башкарылган эшләр турында сөйләде һәм киләчәккә планнар белән уртаклашты.

А.Калягинның Казанга визитының төп максаты – Татарстан Республикасы Театр әһелләре берлегенең VII хисап-сайлау съездында катнашу, съездда бүлекчәнең биш ел эчендәге эшенә йомгак ясалачак.

Авыл клублары эше турында ТР мәдәният министры Айрат Сибагатуллин хәбәр итте.

Үзенең чыгышында ул Столбищеның нык нигезле авыл, ә халкының нык тамырлы булуын билгеләп үтте, авыл халкына хезмәтләрендә, тормышларында яңа уңышлар, иминлек теләде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: