август, 2014 ел
чәршәмбе
Юбилей фестиваленә 56 илдән 500дән артык  заявка килде (шуларның  50дән артыграгы  Азия илләреннән).

25 августта Тинчурин театры тамашачылар тарафыннан иң яраткан спектакльләреннән берсен  - "Кияүләр" комедиясен (Х.Вахит) уйный.

Труппаның җәйге ялдан соң беренче җыелышы театрда инде традициягә әйләнгән.
Быелгы фестивальдә мең ярым тирәсе автор-башкаручы катнашты.

Җиңүчеләр исемлеге Татарстан Республикасы  Мәдәният министрлыгы рәсми сайтының  «Грантлар, премияләр» бүлегендә урнаштырылган.

Фестиваль уңаеннан яңа «Jazz Funk Industry.Rudenko vs Skepner» проектын тәкъдим итү булачак.

Тамак төбе белән җырлаучы Тува остасы  Радик Тюлюш, Австралиядән җырчы Зөлфия Камалова, «Торама» мордва ансамбле,  «Argishty» әрмән ансамбле, «Tambores» хатын-кызлар ансамбле  (Мәскәү), Vladisvar Nadishana (Германия), Пензадан «Странники» төркеме, Африкадан «Kimbata» ансамбле, Бурятиядән җырчы Намгар һ.б.  чыгышы тамашачыларны битараф калдырмаячак.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: