Бүген Тәтеш төбәге тарихы музее үзенең гасырлык юбилеен билгеләп үтә

2020 елның 11 июле, шимбә

Бүген Тәтеш төбәге тарихы музее үзенең гасырлык юбилеен билгеләп үтә - республикабызның яшьтәше буларак, ул аның үсеш этапларын, үткәннең, бүгенге һәм киләчәкнең очрашу урынын гәүдәләндергән. Бөтен музей коллективын бу истәлекле дата белән чын күңелдән котлыйм!

Бүгенге көндә музей - бөтен гомумреспублика тарихына турыдан-туры катнашы булган экспонатларның бай җыентыгы булган хәзинә булып тора. Тәтеш музее заман таләпләренә туры килә, уникаль сәнгать коллекцияләре фондын саклау һәм куллану буенча үз миссиясен лаеклы үти.

Соңгы елларда монда күп кенә кызыклы проектлар гамәлгә ашырылды, безне алда күп кенә яңа планнар, идеяләр көтә һәм мин Тәтеш музейчыларына өзлексез иҗади эзләнүләре, чын хис-кичерешләр белән тормышны баетырга омтылуы, көндәлек нәтиҗәле эш һәм мәдәнияткә тугрылыклы хезмәт итүе өчен рәхмәт белдерәм. Эшегез әйләнә-тирәдәгеләргә дә, сезнең үзегезгә дә рәхәтлек китерсен! Сезгә нык сәламәтлек, иминлек, тынычлык һәм яхшылык телим, ә музейның үзенә чәчәк атуын, яңа кызыклы иҗади проектларны гамәлгә ашыруны телим. Тәтеш төбәге тарихы музее үзенең бай экспозицияләре белән соклануын дәвам итсен, бу омтылышның яңа бәяләүчеләрен сокландырсын!

Татарстан Республикасы мәдәният министры И.Х. Әюпова

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: