апрель, 2016 ел
пәнҗешәмбе

Тамашачылар алдында Татарстан Республикасы Дәүләт җыр һәм бию ансамбле, Татарстан Республикасы Дәүләт җыр һәм бию ансамбленең хатын-кызлар хор төркеме, җырчы Алина Шәрипҗанова, Айдар Сөләйманов, Филүс Каһиров, “Ворожея” ансамбле, Айдар Вәлиев һәм Алмаз Әхмәтҗанов  дуэты һәм башкалар чыгыш ясады.

Татарстан Республикасы Мәдәният министрлыгы линиясе буенча «Зәркәнчелек» компетенциясе тәкъдим ителгән.

Конкурс шагыйрьнең 130 еллыгына багышлап уздырыла.

7 апрельдә кичке сәгать җидедә Татарстан Республикасы Президентының Венгриягә визиты вакытында  «Вигадо» концерт залында (Венгрия, Будапешт) Татарстан Республикасы сәнгать осталары концерты, Татарстан Республикасы сәнгать һөнәрчелеге эшләнмәләре күргәзмәсен һәм «Күпмилләтле Татарстан» фотокүргәзмәсен ачу тантанасы була.

Теләгән һәркем  космоска багышланган викторинада катнаша, рельефлы-график  материаллар күргәзмәсендә  космоска «орына», «Йолдызга юл» китап күргәзмәсеннән  «Кешелек һәм космос»  темасына китаплар укый, тифлокоментарийлы һәм сурдотәрҗемәле «Гагарин. Космоста беренче» фильмын карый, космос атрибутикасы янына басып селфи фотога төшә алачак. Керү бушлай.

“Шүрәле-шоу”  заманча пластика һәм музыка белән баетылган  гаҗәеп  спектакль. Мавыктыргыч сюжет,  искиткеч персонажлар  борынгы әкияткә   заманча тизлек һәм яңгыраш бирә.

Республикабыз сәнгать осталары концерты Чехиядә Татарстан көннәре кысаларында уздырылды.

9 апрельдә Муса Җәлил исемендәге Татар Академия Дәүләт опера һәм балет театры сәхнәсендә П.И.Чайковскийның «Йокыга талган гүзәл» балеты күрсәтеләчәк.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: